Nuožulnaus šlaito tvirtinimas

Problematika.

Itin dažnas atvejis, kai kokiame nors objekte suformuotus šlaitus nuolatos plauna lietus. To pasekoje susiformuoja vandens išgraužtos vietos, o tai trukdo susiformuoti augaliniam sluoksniui. Be to paplaunamos žemės neretai užteršia aplinką molingomis nuosėdomis.

Rekonstrukcijos eiga.

 Šlaito formavimas

Pirmiausia reikia sutvarkyti patį šlaitą. Panaudojant techniką yra sutvarkomas pats šlaitas: iš naujo suformuojami šlaito kontūrai, atstatomas šlaito kampas, aukštis ir pan. Paviršius supresuojamas.

Geotekstilės klojimas

Geotekstilės sluoksnis dedamas po geocelėmis, tam, kad vanduo neplautų geocelės tvirtinimo, o šlaito kontūrai liktų nepakitę. Nėra tikslo dėti brangią ir storą geotekstilę užtenka 100-160g/m2 parametrų. Laikui bėgant augalų šaknys peraugs geotekstilę ir taip papildomai sutvirtins šlaitą.

Geocelių montavimas

Geocelės montavimo procesas tikrai paprastas. Geocelės supakuotos nedideliuose rulonėliuose tad jas laisvai pakelia ir vienas asmuo.

Kiekvienoje pakuotėje yra du vienetai geocelių. Išskleistas vienas geocelių vienetas užima 4 x 5 metrų plotą (priklausomai nuo modelio gali būti ir didesnis).

Gocelės klojamos ant paviršiaus. Kraštuose jos tvirtinamos smaigais. Rekomenduojama pradėti tvirtinti nuo kampų ir judėti link centro. Vienam vienetui (apytiksliai 20m2) pritvirtinti prie žemės rekomenduojame naudoti bent 10 smaigų, kad rezultatai būtų geriausi.

Smaigai parduodami atskirai, tad įsigydami geoceles nepamirškite pasirūpinti ir smaigais Kaip alternatyvą galima naudoti plonos armatūros 0,5-1 metro ilgio strypus su užlenkta viršūnėle (L formos).

Tvirtinimo smaigų ilgis priklauso nuo grunto, kurį tvirtinate:

  • jei gruntas kietas ar akmenuotas ir smaigas sunkiai kalamas, tada naudokite trumpesnius 0,5 metro ilgio;
  • jei gruntas purus ir smaigas lengvai lenda į gylį naudokite ilgesnius 1 metro ilgio variantus.

Geocelės tarpusavyje jungiamos išilgai arba šonu. Iš mūsų patirties pats pigiausias ir efektyviausias tvirtinimo būdas naudojant plastikinius užtrauktukus, kurių galima nebrangiai įsigyti bet kokioje statybos reikmenų parduotuvėje. Kai kurie gamintojai rekomenduoja specialias tvirtinimo detales, bet tai tik pinigų švaistymas.

Augalinio sluoksnio uždėjimas

Uždėjus geoceles jų vidus užpilamas augaliniu arba gruntiniu sluoksniu, tolygiai skirstant jas po paviršių. Rekomenduojama uždėti bent keliais centimetrais daugiau augalinio sluoksnio negu celės viršutinė riba, nes gruntas per laiką linkęs sukristi.

Užpildytame augaliniame ar gruntiniame sluoksnyje galima barstyti žolės sėklas, sodinti dekoratyvinius augalus. Kuo greičiau sužels veja, tuo tvirtesnis paviršius. Kaip alternatyvą galima naudoti skaldos akmenukų užpildus.